Discord indir

Oyunlar için Sesli-Yazılı İletişim Programı

Discord
İndir

Discord Program Künyesi
Son Versiyon: v2021
Son Güncelleme: 23 Ocak 2021
Program Dili: Türkçe, İngilizce
İşletim Sistemi: Windows
Program Boyutu: 65.6 MB
Üretici Firma: Discord Inc.
Lisans: Ücretsiz
Kategori: Oyunlar

Discord genellikle oyunlar için kullanılan, grupların toplu halde sesli, görüntülü ve yazılı olarak sohbet edebileceği VoIP tabanlı iletişim programıdır.

İçerdiği botlar sayesinde çeşitli işleri otomatik olarak yaptırtabilir, yeni gelen üyeleri kabul edebilir ve iletişim içeriklerini kontrol edebilirsiniz.

Discord’u PRO oyuncular dahil olmak üzere genel anlamda oyuncuların sosyal medya platformu olarak adlandırabiliriz.

Discord çocuklar için güvenilir bir platform mu?
Doğru gizlilik ayarları ve çocukları izlemeyle beraber Discord’u kullanmak güvenilir bir ortam sağlamaktadır. Ancak her iletişim programında olabileceği gibi dikkatli olmak gerekir, sadece tanıdığınız kişilerin arkadaşlık isteklerini kabul etmek ve tanıdığınız kişilerle oyunları oynamak güvenlik açısından riskleri en aza indirecektir.

Program ilk olarak 2015 yılında ortaya çıkmış olup 2019 yılı itibariyle 250 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğu belirtilmektedir.

Discord sunucularında metin veya ses kanalları açmak çok kolaydır.

Discord için klavyenizle kullanabileceğiniz bazı işe yarar kısayollar;

Sunucular arasında dolaşım için:
CTRL + ALT + Yukarı Ok
CTRL + ALT + Aşağı Ok

Kanallar arasında dolaşım için:
ALT + Yukarı Ok
ALT + Aşağı Ok

Aktif Ses Kanalına Dönüş:
CTRL + ALT + A

Discord kanalına resim yüklemek çok kolaydır, bunun için örneğin masaüstündeki herhangi bir resmi Discord penceresine sürükle bırak yapmanız yeterlidir.

Sunucu sahibi olunduğu veya Emoji yükleme izni olduğu takdirde Sunucu Ayarları – Emoji – Emoji Yükle bölümünden dilediğiniz emojileri yükleyebilirsiniz. Yalnız emoji dosya boyutu 256kb’ın altında olmalıdır.

Kullanıcı Ayarları – Bağlantılar – Twitch bölümünden Twitch hesabını tanımlayabilir ve Sunucu Ayarları – Twitch Entegrasyonu penceresinden hesabınızı Discord ile entegre edebilirsiniz.

Üyeleri uzaklaştırma: Sunucu Ayarları – Üyeler bölümünde 1 gün, 7 gün, 30 gün olmak üzere sunucuya ilgili süre boyunca bağlantı gerçekleştirmemiş olan üyeleri sunucudan uzaklaştırabilirsiniz.

Nasıl kanal silebilirim? Kanalınızı silmek oldukça kolaydır, silmek istediğiniz kanalın sağ tarafındaki ayarlar simgesine tıklayınız, çıkan ekranda sol alt köşeden Kanalı Sil butonuna tıklayınız, kanalı gerçekten silmek isteyip istemediğinizi soran son bir onay penceresi daha çıkacaktır, kanalı sil seçeneğine tıklayarak kanalınızı tamamen silebilirsiniz. Dikkat! bu işlemi geri almak kesinlikle mümkün olamamaktadır.

Sadece “Push to Talk” modunda olmak üzere, kanalda ana konuşmacı tanımı yapabilirsiniz, böylece diğer herkesin konuşma ses düzeyi düşük olurken ana konuşmacının ses düzeyi en yüksek olmakta böylece gereksiz gürültü karmaşasının önüne geçilmektedir. Bu özellik yalnızca Windows uygulamasında çalışmakta mobil uygulamada çalışmamaktadır.
Bunun için Sunucu Ayarları – Roller penceresinde “Priority Speaker” aktive edilmeli, ek olarak Ses Kanal Ayarları (Voice Channel Settings) – İzinler (Permissions) bölümünden istediğiniz kullanıcıya gerekli izni verebilirsiniz.

Discord sunucunuzu YouTube kanalınızla da eşleştirebilirsiniz, bunun için Kullanıcı Ayarları (User Settings) – Bağlantılar (Connections) – YouTube bölümünü kullanabilirsiniz.

Discord platformu ücretsizdir, ancak Discord Nitro platformuna geçmek isterseniz aylık 9.99 USD tutarında ücret ödemeniz gerekecektir. Discord Nitro platformunda daha çeşitli kişiselleştirilebilir emojiler kullanabilir, 100mb’dan daha yüksek boyuttaki dosyaları transfer edebilir, hareketli avatar’lar kullanabilir, yüksek çözünürlüklü ekran paylaşımı ve Go Live yayını gibi ekstra özellileri kullanabilirsiniz.

Ekran Görüntüleri:

Editör Değerlendirmesi
 • Kurulum Kolaylığı
  (4.5)
 • Kullanım Kolaylığı
  (4.5)
4.5

Discord programı değerlendirme puanımız;

Programın kurulum, kullanım kolaylığı ve farklı kriterlere göre hesaplanmıştır. Dilerseniz alttaki bölümden kendi puanlamanızı da gönderebilirsiniz.

Yukarıdaki “indir” butonuna tıklayarak programın son güncel yasal deneme / full sürümünü üretici firmanın kendi adresinden bilgisayarınıza yükleyip kurabilirsiniz. Çalışmayan linkleri bize iletişim sayfamızdan bildirmenizi rica ederiz.

Programın kullanımıyla ilgili her türlü görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden sayfaya gönderebilirsiniz.

Artıları

 • Sistemi yavaşlatmaz
 • Ücretsiz kanal açma

Eksileri

Gönderiliyor
Kullanıcı Değerlendirmesi
4.83 (6 votes)

Discord indir” için 2 yorum

 • 4 Ocak 2021 tarihinde, saat 22:34
  Permalink

  among us oyununda olmazsa olmaz! grubunuzu toplayın gelin, çook zevklii..multiplayer oyun oynayıp da discord indirmeyen kalmasın 🙂

Bir cevap yazın

NordVPN yaz fırsatı! 2 yıllık abonelikte %69 indirim +3 ay hediye!