Internet Download Manager tarayıcı eklentileri / uzantıları

IDM Integration Module

Internet Download Manager / IDM yazılımı kullanıcı tarafından bilgisayara kurulduğu zaman bazı sebeplerden dolayı Google Chrome, Microsoft EDGE, Opera, Yandex veya Mozilla FireFox tarayıcılarında IDM eklentisi (IDM Integration Module) otomatik olarak tarayıcıya eklenemeyebiliyor. Bu yazımızda tarayıcılar için IDM uzantısı ekleme linklerini bulabilirsiniz;

Öncelikle IDM program içerisinden Yardım – Güncellemeleri Denetle yaparken en son IDM versiyonunu kullandığınızdan emin olunuz. Yeni bir güncelleme varsa mutlaka yüklemeniz gerekmektedir.

Google Chrome için;
Eklenti kurulum adresi: https://chrome.google.com/webstore/detail/idm-integration-module/ngpampappnmepgilojfohadhhmbhlaek

Microsoft EDGE için;
Eklenti kurulum adresi: https://microsoftedge.microsoft.com/addons/detail/idm-integration-module/llbjbkhnmlidjebalopleeepgdfgcpec

Opera için;
Eklenti kurulum adresi: https://chrome.google.com/webstore/detail/ngpampappnmepgilojfohadhhmbhlaek

Yandex için;
Yandex tarayıcısı içerisinde uzantılar bölümüne gidiniz, o ekran açıkken Bilgisayarınızdan Program Dosyaları içerisindeki Internet Download Manager klasörünü bulunuz, onun içerisinde yer alan IDMGCExt.crx isimli dosyayı Yandex uzantılar ekranına sürükle bırak yapınız, böylece Yandex için IDM uzantısı eklenmiş olacaktır.

Mozilla FireFox için;
Eklenti kurulum adresi: https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/tonec-idm-integration-module

Ek olarak, kullandığınız tarayıcınızın güncellemelerini mutlaka yapmanızı öneririz. Örneğin Google Chrome tarayıcısında Ayarlar Menüsü’nden Yardım – Google Chrome Hakkında seçeneğine tıkladığınız zaman güncelleme varsa kontrol edecek ve gerekirse yüklenmesini sağlayacaktır.
Yine bazı reklam engelleyici programlar veya antivirüs programları da IDM eklentisinin doğru yüklenmesini engelleyebiliyorlar.

IDM eklentisi yüklendikten sonra Açık durumda olduğundan emin olunuz, aksi takdirde “bu video dosyasını indir” butonu gözükmeyecektir.

Internet Download Manager tarayıcı eklentileri / uzantıları
Gönderiliyor
Kullanıcı Değerlendirmesi
5 (3 votes)

Bir cevap yazın

NordVPN yaz fırsatı! 2 yıllık abonelikte %69 indirim +3 ay hediye!