Internet Download Manager indirme butonu çıkmıyor?

Internet Download Manager yazılımı tüm tarayıcılarla genel olarak uyumlu çalışmaktadır ancak zaman zaman tarayıcıların yaptığı değişikliklerden dolayı IDM integrasyonunda sıkıntılar olabilmektedir.

Örneğin youtube gibi sitelerden video izlerken videoların üzerinde indir butonu çıkmıyorsa şu kontrolleri yapmanızı önermekteyiz;

Google Chrome için;

Öncelikle Google Chrome son sürümünü kullandığınızdan emin olunuz, bunun için sağ üst köşedeki ayarlar bölümünden (üç nokta) –> Yardım –> Google Chrome hakkında tıklayınız, böylece Google Chrome için güncelleme varsa otomatik olarak yükleyecektir. Yükleme işleminden sonra Chrome’u kapatıp açmanızı isteyecektir.

Yine sağ üst köşedeki ayarlar bölümünden (üç nokta) –> Diğer araçlar –> Uzantılar ekranını açınız, burada IDM Integration Module olup olmadığını ve etkin olup olmadığını kontrol ediniz. Dilerseniz IDM Integration Module’ü kaldır yapıp aşağıdaki bağlantıya tıklayarak tekrar yükleyiniz;
https://chrome.google.com/webstore/detail/idm-integration-module/ngpampappnmepgilojfohadhhmbhlaek

Böylece en güncel IDM eklentisi Google Chrome’a tekrar yüklenmiş olacaktır. Eklentinin Ayrıntılar bölümüne tıklayıp “Site Erişim” bölümümden “Tüm sitelerde” işaretleyiniz, hemen alt bölümdeki “Gizli modda izin ver” ve “Dosya URL’lerine erişime izin ver” işaretleyip bu ekrandan çıkabiliriz. Artık video’ların üzerinde “bu video dosyasını indir” butonunu görebilmeniz gerekmektedir.

Internet Download Manager indirme butonu çıkmıyor?
Sending
Kullanıcı Değerlendirmesi
4.5 (2 votes)

Yorum Ekle