Oyunlar Nasıl Daha Hızlı İndirilir?

oyunlar nasıl daha hızlı indirilir

Oyunlar herkesin boş zamanlarını keyifli bir şekilde geçirmesini sağlayan ve insanları gerçeklikten uzaklaştırıp sanal bir deneyim yaşamasını sağlayan platformlardır. Genellikle oyun platformları üç gruba ayrılır. Bunlar, bilgisayar oyunları, mobil oyunlar ve playstation oyunlarıdır. Fakat bu platformlarda oyun oynamak isteyen kullanıcılar sık sık indirme sorunları yaşamaktadır. Bu sorunların en başında indirme hızı gelmektedir.

Oyun İndirme Hızını Belirleyen Faktörler;

Oyun indirme hızını belirleyen en büyük faktörlerden bir tanesi, internet hızıdır. İnternetin yavaş olması veya kullanılan internet altyapısının eski olması oyunları indirirken ciddi derecede yavaşlama sağlamaktadır. Ek olarak oyun indirme hızını belirleyen faktörlerin arasında sadece internet hızını konuşmak pek doğru sayılmaz. Bilgisayarın veya telefonun içerisindeki virüsler de oyunların geç inmesine neden olabilir.

İnternet Hız Testi Yaptırın;

İnternetin hızlı olması, oyunların veya indirilecek olan uygulamaların hızlı inmesi gerektiği anlamına gelmemektedir. İndirme hızını belirleyen tek faktör internet değildir. Bu nedenle indirme işleminin yapılacağı cihazlarda virüs olup olmadığını anlayabilmek için öncelikle internetin hız testi yapılmalıdır. Eğer ki hız testi ile indirme süresi arasında bir zıtlık varsa indirme işleminin yapılacağı cihaza virüs taraması yapılmalıdır.

Cihazları Virüsten Koruyun;

Virüsler genellikle teknolojiden pek fazla anlamayan ve indirmek istediği oyunları ve uygulamaları detaylı bir araştırma yapmadan, karşısına çıkan ilk siteden indirme işlemini gerçekleştiren kullanıcıların başına musallat olmaktadır. Bu nedenle indirilmek istenen oyunların ve uygulamaların güvenilir sitelerden indirilmesi çok önemlidir.

En güvenilir mobil ve bilgisayar virüs temizleme programları; mobil oyunu indirmek isteyen kullanıcıların çok dikkatli olması gerekmektedir. Telefonlar bilgisayarlar kadar kapsamlı olmadıkları için virüsleri daha çabuk alabilmektedir, bu nedenle çok etkili bir virüs programına sahip olmaları telefon kullanıcıların yararına olacaktır. Bu programların başında 360 Security gelmektedir. Bu program ücretsiz ve çok kullanışlı olduğu için pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir

Bilgisayar kullanıcılarının tercih etmesi gereken programlar; bilgisayarlar mobil cihazları kadar kolay virüs alamazlar fakat bu hiç virüs alamayacağı anlamına da gelmez, bu nedenle bilgisayar kullanıcılarının da çok etkili olan virüs temizleme programlarını kullanması gerekmektedir.

Bu programların en başında CCleaner gelmektedir. Bu program ücretsiz olmasıyla birlikte kullanıcılarını çok basit bir arayüzle karşılamaktadır, bu nedenle pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Bir diğer program ise Windows 10 kullanıcılarına sunulan ve Windows 10 ile entegre bir şekilde gelen Windows Defender virüs tarama programıdır. Bu program Windows 10 kullanıcıları için gayet yeterli olacaktır.

Oyunlar Nasıl En Hızlı Şekilde İndirilir?

Oyunların indirilmesinde en büyük rol internet hızınıza ait olmaktadır fakat virüsler de indirme hızını ciddi derecede etkileyebilir, bu nedenle oyunları ve indirmek istenen uygulamaları en güvenilir sitelerden indirmeniz gerekmektedir. Bu kriterlere dikkat edilmesi durumunda oyunları hızlı bir şekilde indirir ve oynayabilirsiniz.

Oyunlar Nasıl Daha Hızlı İndirilir?
Gönderiliyor
Kullanıcı Değerlendirmesi
3.21 (14 votes)

Bir cevap yazın

NordVPN yaz fırsatı! 2 yıllık abonelikte %69 indirim +3 ay hediye!