SIGNAL indir

Haberleşme programı

Signal Messenger
İndir
Google Play'den alınApp Store'dan indirin

Signal Program Künyesi
Son Versiyon: v1.39.4
Son Güncelleme: 10 Ocak 2021
Program Dili: İngilizce
İşletim Sistemi: Windows, iOS, Android
Program Boyutu: 116 MB
Üretici Firma: Signal
Lisans: Ücretsiz
Kategori: Haberleşme Programları

Signal, diğer Signal kullanıcılarıyla yazılı metin veya görsel gönderimi yapabileceğiniz, sesli ve görüntülü arama yapabileceğiniz anlık mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp alternatifi olarak tercih edilen programın Windows, iOS, Android, MacOS ve Linux platformlarını desteklemektedir.

WhatsApp’da olduğu gibi sesli mesajlar da gönderebilirsiniz. Uygulama grup sohbetlerini de desteklemektedir.

Uygulama kullanıcıların gizliliğini korumak amacıyla birbirleriyle yaptıkları tüm iletişimi “end-to-end encrypted” yani uçtan uca şifrelemektedir.

Signal yazılımının hem sunucu hem de istemci tarafı tamamen açık kaynaklıdır, istenildiği takdirde GitHUB üzerinden kodlara kolayca erişilebilmektedir, bu sebepten dolayı WhatsApp uygulamasının gizlilik sözleşmesinde yaşanan değişiklikten dolayı kullanıcılar whatsapp alternatifi olarak bu uygulamayıda tercih etmeye başlamışlardır.
WhatsAPP da mesajları şifrelemekte ancak mesajı göndereni, alıcıyı, gönderme saati vb. bilgileri şifreli olarak tutmamaktadır. Signal uygulamasında ise bu bilgiler de şifrelenmektedir.

Signal uygulamasında gönderdiğiniz mesajlar için zamanlama ayarlaması da yapabilmektesiniz, böylece gönderdiğiniz mesajlar belirli bir süreden sonra hem sizin hem de karşı tarafın ekranından otomatik olarak silinmektedir.

Mesajlar için görüldü / okundu bildirimini dilerseniz devre dışı bırakabilmektesiniz. Yedekleme işlemini manual olarak kendiniz yapabilmektesiniz.

Signal uygulamasına giriş yapabilmek için sadece cep telefonu doğrulaması yeterli olup kullanıcı adı veya parola ihtiyacı bulunmamaktadır. SMS doğrulaması için ilgili telefona ait sim kartın o telefonda olması gerekmemektedir, yani Signal uygulamasını sim kartsız bir telefonda da kullanabilirsiniz, tabiki doğrulama sms’ini farklı bir telefondan yapmanız gerekiyor. Bazı kullanıcılar telefon numarası doğrulama adımından dolayı bu uygulamayı tercih etmeyebiliyorlar.

Signal programının masaüstü versiyonunda maalesef görüntülü ve sesli görüşme imkanı artık bulunmamaktadır. Uygulama telefon numaranızı değiştirmenize de imkan vermemektedir, yani profiliniz sadece tek bir numara üzerinden yönetilebilmektedir.

Signal programı da aynı Telegram‘da olduğu gibi kar amacı gütmeyen kurumlar tarafından sunulmakta ve uygulama içerisinde kesinlikle reklam gösterimi bulunmamaktadır. Uygulamanın resmi sitesinde 3.parti kuruluşlarla hiçbir ortaklıklarının bulunmadığını ve gelecekte de sadece “bağış” sistemi üzerinden faaliyetlerine devam edeceklerini belirtiyorlar. Şuan için Amerika ve diğer Avrupa ülkelerinde Signal programı WhatsApp alternatifi olarak kullanılırken Türkiye’de Telegram programını daha fazla kullanıcı tercih etmektedir.

Signal hesabı nasıl silinir?
Android için: Profil – Advanced – Delete account – Telefon numarasını girip tekrar Delete account yapmalısınız.
iOS için: Profil – Advanced – Delete account – “Proceed” onayını vererek hesabınızı silebilirsiniz.
Windows için: File – Preferences – “Clear Data” seçiniz – “Delete All Data” onayıyla hesabınızı silebilirsiniz.

Ekran Görüntüleri:

Editör Değerlendirmesi
  • Kurulum Kolaylığı
    (5)
  • Kullanım Kolaylığı
    (4)
4.5

Signal Messenger programı değerlendirme puanımız;

Programın kurulum, kullanım kolaylığı ve farklı kriterlere göre hesaplanmıştır. Dilerseniz alttaki bölümden kendi puanlamanızı da gönderebilirsiniz.

Yukarıdaki “indir” butonuna tıklayarak programın son güncel yasal deneme / full sürümünü üretici firmanın kendi adresinden bilgisayarınıza yükleyip kurabilirsiniz. Çalışmayan linkleri bize iletişim sayfamızdan bildirmenizi rica ederiz.

Programın kullanımıyla ilgili her türlü görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden sayfaya gönderebilirsiniz.

Artıları

  • Uçtan uca şifreleme desteği
  • Ücretsiz, reklamsız

Eksileri

  • Uygulama whatsapp’ın eski kurucuları tarafından yazılmış
  • Türkiye’de çok yaygın değil
Gönderiliyor
Kullanıcı Değerlendirmesi
4.5 (4 votes)

SIGNAL indir” için 3 yorum

Bir cevap yazın

NordVPN yaz fırsatı! 2 yıllık abonelikte %69 indirim +3 ay hediye!