Telegram indir

Haberleşme programı

Telegram
İndir
Google Play'den alınApp Store'dan indirinHuawei AppGallery ile keşfedin

Telegram Messenger Program Künyesi
Son Versiyon: v2021
Son Güncelleme: 10 Ocak 2021
Program Dili: Türkçe, İngilizce
İşletim Sistemi: Windows, iOS, Android, Huawei
Program Boyutu: 25.7 MB
Üretici Firma: Telegram
Lisans: Ücretsiz
Kategori: Haberleşme Programları

Telegram Messenger, güvenlik ve hızı ön planda tutan, bulut tabanlı, tüm cihazlardan çalışabilen haberleşme uygulamasıdır.

Whatsapp’ın yeni gizlilik kurallarından sonra bir çok kişi alternatif bir mesajlaşma uygulamasına geçmek istedi. Telegram Messenger Whatsapp’a alternatif olabilecek en güçlü aday olarak nitelendiriliyor. Telegram’ın dünya çapında 400 milyondan fazla kullanıcısı olduğu belirtiliyor.

Telegram’ın tercih edilmesinin temel nedenleri basit, hızlı, güvenilir ve tüm cihazlarda senktronize bir şekilde çalışıyor olması. Telegram Messenger’ın en farklı özelliklerinden birisi grup üye sayısının 200.000 kişiye kadar mümkün olabilmesi.

Programın belkide şimdilik en kötü yanı rehberinizdeki biri Telegram’ı kurduğu zaman size otomatik bildirim mesajı geliyor, tabii siz de uygulamayı kurduğunuz zaman kimin rehberinde ekliyseniz onlara mesaj gidecektir.
Bir diğer olumsuz yanı ise mesajlaşma arayüzü Whatsapp’daki kadar kaliteli değil, üretici firmanın yakın zamanda bu konuda geliştirmeler yapacağını düşünüyoruz.

Mesajlarınızı dilediğiniz zaman silebiliyorsunuz ve karşı taraf mesajınızı sildiğinizi farketmiyor, bu da yanlışlıkla gönderilen mesajların silinmesi açısından çok faydalı bir özellik.

Birden fazla profil resmi kullanabiliyorsunuz, hatta video bile ekleyebilmektesiniz. Diğer mesajlaşma uygulamalarına göre çok daha fazla özellikleri var. Bulut tabanlı olması, botları, kanalları olması da ayrı bir üstünlük sağlıyor. Gizlilik seçimleri de ayrıntılı düşünülmüş; kimler arayabilir, kimlere çevrimiçi görünme, numara vermeden kullanıcı ismi ile konuşma gibi ek özellikleri mevcut.

Telegram Messenger kullandığımız tüm cihazlarda şimdiye kadar herhangi bir donma veya yavaşlama problemi yaratmadı, program hem Windows versiyonunda hem de iOS ve Android versiyonunda stabil olarak çalışıyor.

Telegram WEB Tarayıcı uygulaması da çok iyi düşünülmüş, dilediğiniz zaman herhangi bir internet bağlantısı olan bilgisayardan uygulamaya giriş yapıp mesajlaşmalarınıza kaldığınız yerden devam edebilmektesiniz.

Telegram hesabınızı silmek için 2 farklı yok bulunmaktadır;
1.yol
Telegram uygulamasını çalıştırınız, Ayarlar (Settings) – Gizlilik ve Güvenlik (Privacy and Security) bölümünden alt kısımdaki “Hesabımı Otomatik olarak Sil (Automatically Delete My Account” seçeneğinin oradaki “if away for” kısmından 1 month yani 1 ay’ı işaretleyiniz, böylece 1 ay süresince uygulamayı kullanmadığınız takdirde hesabınız kalıcı olarak tamamen silinecektir.
2.yol
Telegram Hesap Silme sayfasını bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan açınız, hesabınıza bağlı telefon numarasını girip cep telefonunuza gelecek kontrol kodunu da onayladıktan sonra ilgili adımları takip ederek Telegram hesabınızı tamamen silebilirsiniz.

Telegram mı Signal mı?
Amerika’daki kullanıcılar yüksek oranda Signal uygulamasını tercih ederken Türkiye’deki kullanıcıların çoğu Telegram uygulamasına geçiş yapmayı tercih ediyorlar. Bunun nedeni Telegram’ın Signal’e göre içeriğinde daha fazla özelliğe sahip olması olabilir ancak gelecekte Signal uygulamasının da popülerliğini arttıracağını düşünmekteyiz.

Ekran Görüntüleri:

Editör Değerlendirmesi
 • Kurulum Kolaylığı
  (5)
 • Kullanım Kolaylığı
  (4)
4.5

Telegram Messenger programı değerlendirme puanımız;

Programın kurulum, kullanım kolaylığı ve farklı kriterlere göre hesaplanmıştır. Dilerseniz alttaki bölümden kendi puanlamanızı da gönderebilirsiniz.

Yukarıdaki “indir” butonuna tıklayarak programın son güncel yasal deneme / full sürümünü üretici firmanın kendi adresinden bilgisayarınıza yükleyip kurabilirsiniz. Çalışmayan linkleri bize iletişim sayfamızdan bildirmenizi rica ederiz.

Programın kullanımıyla ilgili her türlü görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden sayfaya gönderebilirsiniz.

Artıları

 • donma ve yavaşlama yok, stabil çalışıyor
 • karşı taraftan da mesajlar her zaman silinebiliyor
 • görüntülü sohbet özelliği var
 • çeviri botları var, otomatik çeviri yapabiliyor
 • arka planlar, renkler, temalar özelleştirilebiliyor
 • tüm yedekler sd kart’a yedeklenip istenildiği zaman kolaylıkla geri yüklenebiliyor
 • gönderilen fotoğraf tekrar gönderilmesine gerek olmadan üzerinde düzenleme yapabiliyorsunuz
 • “Yeni Mesaj” uyarısı, sohbet klasörleri ve mesaj sayaçlarındaki ilgi çekici animasyonlar

Eksileri

 • tasarım güncellemeleri yapılması gerekli
 • story / hikaye özelliği yok
 • rehberdeki kişiler birisi telegrama katıldıysa uyarı mesaj geliyor
 • birden fazla kişiyle grup görüşmesi mümkün olamıyor
 • profil bölümündeki hakkımızda kısmı çok kısa tutulmuş
 • gruplardan çıkınca tüm grup mesajları siliniyor
 • grup mesajlarında kim ne zaman okudu bilgisi henüz yok
Gönderiliyor
Kullanıcı Değerlendirmesi
4.5 (6 votes)

Telegram indir” için 5 yorum

 • 10 Ocak 2021 tarihinde, saat 02:38
  Permalink

  whatsapp’dan göçedenler derneği üyesiyim 🙂 telegram uygulamasını bayağıdır duyuyordum ama ilk defa deneme fırsatım oldu, öncelikle gayet başarılı olduğunu söyleyebilirim, arayüzü biraz daha geliştirebilirlerse bi de uygulamayı yükleyince millete bildirim gitmese güzel olacak 🙂

 • 10 Ocak 2021 tarihinde, saat 02:55
  Permalink

  kısa zamanda whatsapp’a alternatif olabilecek bir program, umarım sunucuları ve altyapıları bu kadar yoğunluğu kaldırır

 • 10 Ocak 2021 tarihinde, saat 14:56
  Permalink

  insanlar whatsapp’ın yayınladığı son sözleşme yüzünden bu tip programlara geçmek istiyorlar ama telegram’ın kişisel verilerimizle arka planda ne yaptığını kim bilebilir? bildiğim kadarıyla program ruslar tarafından yazılmış..whatsapp en azından açık açık durumu kullanıcılarıyla paylaşmış, kaldı ki tüm sosyal uygulamalar bizim kişisel verilerimizi reklam amaçlı zaten kullanıyor, bence bu sebepten dolayı whatsapp’tan vazgeçmeye gerek yok

 • 10 Ocak 2021 tarihinde, saat 21:33
  Permalink

  telegram la signal uygulamasının karşılaştırmasını yaparsak eğer telegram daha kullanışlı ve türkiyede daha popüler olduğu için herkes telegrama geçmeli diye düşünüyorum, tabii alışmak biraz zor olacak

 • 10 Ocak 2021 tarihinde, saat 22:06
  Permalink

  sabahtan beri sürekli x kişi telegrama katılıyor diye mesajlar geliyor durmadan..yıllardır konuşmadığım arkadaşlarımı da böylece hatırlamış oluyorum, teşekkürler telegram! 😀

Bir cevap yazın

NordVPN yaz fırsatı! 2 yıllık abonelikte %69 indirim +3 ay hediye!