VirtualBox indir

İşletim sistemi emülatörü

VirtualBox
İndir

VirtualBox Program Künyesi
Son Versiyon: v6.1.16
Son Güncelleme: 17 Ocak 2021
Program Dili: İngilizce
İşletim Sistemi: Windows
Program Boyutu: 103 MB
Üretici Firma: Oracle
Lisans: Ücretsiz
Kategori: Emülatör Programları

VirtualBox uygulaması sayesinde kullandığınız işletim sistemi içerisinden (örneğin Windows) farklı bir işletim sistemini (örneğin Linux) çalıştırabiliyorsunuz. Bunun bize ne yararı olacak derseniz; mevcut işletim sisteminizde çalışmayan program veya oyunları uyumlu işletim sistemi üzerinden kolaylıkla çalıştırabilir hale gelebileceksiniz. Yazılım işiyle uğraşanlar birlirler ki işletim sistemine göre kullandıkları arayüz ve kodlamalarda düzeltmeler yapmaları gerekebilmektedir, bu emülatör programı sayesinde yazılımcılar hazırladıkları uygulamaları farklı işletim sistemlerinde test edebilme imkanı bulabilecekler. Açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz bir yazılımdır. Başta Windows, Linux, Macintosh ve Solaris hosts platformları olmak üzere Windows (NT 4.0, 2000, XP, Server 2003, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10), DOS/Windows 3.x, Linux (2.4, 2.6, 3.x and 4.x), Solaris and OpenSolaris, OS/2 ve OpenBSD platformlarında da çalışabilmektedir.

Ekran Görüntüleri:

Editör Değerlendirmesi
 • Kurulum Kolaylığı
  (4)
 • Kullanım Kolaylığı
  (4.5)
4.3

VirtualBox işletim sistemi emülatörü programı değerlendirme puanımız;

Programın kurulum, kullanım kolaylığı ve farklı kriterlere göre hesaplanmıştır. Dilerseniz alttaki bölümden kendi puanlamanızı da gönderebilirsiniz.

Yukarıdaki “indir” butonuna tıklayarak programın son güncel yasal deneme / full sürümünü üretici firmanın kendi adresinden bilgisayarınıza yükleyip kurabilirsiniz. Çalışmayan linkleri bize iletişim sayfamızdan bildirmenizi rica ederiz.

Programın kullanımıyla ilgili her türlü görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden sayfaya gönderebilirsiniz.

Artıları

 • USB desteği mevcut
 • Klasör paylaşımını destekliyor
 • Kolay kurulum

Eksileri

 • Sürükle bırak özelliği yok
 • İleri seviye ayarlar yok
Gönderiliyor
Kullanıcı Değerlendirmesi
4 (1 değerlendirme)

Bir cevap yazın

NordVPN yaz fırsatı! 2 yıllık abonelikte %69 indirim +3 ay hediye!