VPN indir

VPN Nedir? VPN Ne İşe Yarar?

VPN indir

Bu yazımızda sizlere VPN programları hakkında bilgi verip, dünya çapında faaliyet gösteren firmalar arasından sizler için seçtiğimiz en iyi ve en hızlı VPN sağlayıcısını tanıtıp VPN indir bağlantısını sağlamış olacağız.

VPN nedir?
VPN: Virtual Private Network kelimelerinin baş harflerinden oluşmuştur. Türkçe olarak ifade etmek gerekirse Sanal Özel Ağ anlamına gelmektedir. İlk olarak kullanımı 1999 yıllarında gerçekleşmiştir.

VPN ne işe yarar?
VPN kullanımı kısaca; online gizlilik, bağlantı şifrelemesi ve dolayısıyla çevrimiçi özgürlük sağlamaktadır.

VPN nasıl indirilir?
VPN hizmetlerini kullanabilmek veya var olan bir VPN hizmetinizi değiştirmek için öncelikle yeni bir VPN sağlayıcısı kullanmanız gerekmektedir. Bizler yıllardır güvenilir ve hızlı VPN hizmeti sağlayan NordVPN sağlayıcısını önermekteyiz. Bu VPN servisinin başta Google Chrome, Microsoft EDGE, Opera, FireFox vb. tüm tarayıcılar için VPN eklentisi mevcuttur. Ek olarak, VPN apk, iOS vb. platformlarda da NordVPN mobil uygulamalarını kolaylıkla indirip kullanabilmektesiniz. NordVPN’in Windows ve MacOS uygulamaları da mevcuttur. 59 ülkede 5500’den fazla sunucuyla dilediğiniz ülkeden bağlantı yapabilmektesiniz.

En iyi VPN:
Yüzlerce VPN servisi arasından NordVPN’i en iyi vpn olarak seçmemize neden olan özellikleri;
Sınırsız Hız ve Bant Genişliği,
5498 adet ultra hızlı sunucu,
6 cihaza kadar aynı anda bağlantı desteği,
Türkçe dil desteği,
Log kaydı tutulmamaktadır.

VPN sunucumu nasıl değiştirebilirim?
Kullandığınız platforma NordVPN uygulamasını kurduktan sonra ayarlar bölümündeki haritadan dilediğiniz ülkeyi seçebilir ve kolaylıkla VPN değişikliği yapabilirsiniz. Böylece web sitelerine bağlantı yaparken kullandığınız ip adresi de seçtiğiniz ülkeye göre değişmiş olacaktır.

En Hızlı VPN kullanımı yapabilmek için sunucular arasında zaman zaman değişiklik yapabilirsiniz. Günün bazı saatlerinde bazı ülkelerden çok fazla bağlantı olabilir, bağlantı hızınızın düştüğünü farkettiğiniz zaman mevcut ülke seçiminize en uzak noktadan farklı bir ülke seçiniz, böylece farklı bir kıtadan bağlantı yapmış olacak ve saat farkından dolayı daha müsait VPN sunucularına bağlanmış olacaksınız.

En ucuz VPN kullanımı yapabilmek için VPN programlarının web sitelerini sık sık kontrol etmenizi öneririz. Özellikle Black Friday, Christmas, Yılbaşı vb. özel günlerde VPN firmaları uzun süreli aboneliklerde çok uygun kampanyalar düzenleyebilmektedir.

En güvenilir VPN servisi olarak kesinlike log tutmayan ve Türkçe dil desteği bulunan NordVPN firmasını önermekteyiz.

Ekran Görüntüleri:

Editör Değerlendirmesi
 • Kurulum Kolaylığı
  (5)
 • Kullanım Kolaylığı
  (5)
5

NordVPN değerlendirme puanımız;

Sizler için seçtiğimiz en iyi vpn sağlayıcısı olan NordVPN değerlendirme puanımız programın kurulum, kullanım kolaylığı ve farklı kriterlere göre hesaplanmıştır. Dilerseniz alttaki bölümden kendi puanlamanızı da gönderebilirsiniz.

Programın kullanımıyla ilgili her türlü görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden sayfaya gönderebilirsiniz.

Artıları

 • Log kaydı tutulmuyor
 • Türkçe dil desteği
 • Aynı anda 6 cihaza kadar bağlantı yapılabiliyor
 • iOS, Android, Windows, MacOS uygulamaları mevcut
 • Chrome, Edge vb. tüm popüler tarayıcı eklentileri mevcut

Eksileri

Gönderiliyor
Kullanıcı Değerlendirmesi
4.75 (4 votes)

VPN indir” için bir yorum

 • 3 Ocak 2021 tarihinde, saat 17:09
  Permalink

  nordvpn seçiminize katılıyorum, hızlı ve güvenilir bir vpn istiyorsanız nordvpn’i kullanabilirsiniz..hiç bağlantı sorunu yaşamıyorum ve ping süreleri çok iyi. Önceki gün 2 yıllık abonelik aldım şuanda kampanyaları mevcut, tavsiye ederim

Bir cevap yazın

NordVPN yaz fırsatı! 2 yıllık abonelikte %69 indirim +3 ay hediye!